Kozak Talks Podcast

Нерухомість у Великобританії: Поради українцям щодо купівлі житла та інвестицій

Oll Mak Season 1 Episode 59

Send us a text

Олег Мак, українець, який народився у Великобританії, розповідає про свій шлях від Манчестера до успішного інвестора в нерухомість у Великобританії. Він пропонує унікальний погляд на виклики та можливості для українських іммігрантів і дає цінні поради інвесторам-початківцям на ринку нерухомості Великобританії.

Звертайтеся до Олега Макка
Email:
Instagram
Ubi holdings
Веб-сайт: https://www.ubiholdings.co.uk
Instagram
The urban space
Веб-сайт: https://www.tus.rent
Instagram

Kozak Talks podcast YouTube

Speaker 1:

Коза Топс закрили тему на пару років. Мені так сильно надаєла ця корупція. Тому я хочу приїхати сюди і ту корупцію собою сюди привезти. Я не буду тобі давати взятку за сервіс, який ти мені маєш давати. Там до мене клієнти не приходять з золотими слитками щоб купляти нерухомість. Яка тобі соб. В мене грошей, скільки в тебе грошей Сіли, замість того що бутилка горілки і божий кав. У нас сукурійна політика, погана корупція і так далі Сіли. Добре, давай подумаємо. В мене є двадцятка, в тебе є двадцятка, в тебе є двадцятка.

Speaker 2:

Окей, супер, маємо шісять, що ми Сьогодні вже епізод 59. 59 епізодів ми вже зробили з українцями в Британії. Це успіх українців які проживають в Великобританії, англо-українці, британці-українці, все що касається українців які живуть в Британії, підпевнені професіонали, українці, різні експерти, також різні організації які тут підтримують українську формату, і також відомі українці які живуть на території Великобританії. Сьогодні 59 епізод ми маємо Олег Мак, дуже такий цікавий кейс. В нього батьки з України, родився. Він тут в Британії. Він спеціаліст про нерухомості, не тільки нерухомості, він займається більшістю HMO. Це як буде на українській? Ти знаєш як це буде на українській.

Speaker 1:

Кімнати на здачу.

Speaker 2:

Так можна сказати просто Дивися, олег. Я хочу, перед тим що ми почали свій подкаст, я хочу тебе розігріти. Чотири Буду питати тебе ice-breaking questions. Хочу тобі сказати деякі правила для подкасту. Ти можеш, як не можеш, сказати це на український можа, яку ти любиш представляти своєму британському друзям.

Speaker 1:

Це дуже цікаве питання. Про вареники знають всі Голубці. Це здивовує іноземців поза Україною. Гречку я давав недавно бізнесю і йому так зайшло, що це так смачно. В Англії гречку не дуже їдять, не дуже знають, що це таке. Бакві по-англійськи Деколи є, але дуже-дуже рідко.

Speaker 2:

Які непощерені, хибні уявлення по-українськи з яким ви стакалися тут в Британії. Питання таке можна сказати, що взагалі британці думають за українців тут в Британії?

Speaker 3:

Ого, це дуже цікаве питання Зараз і тоді.

Speaker 1:

Ну, зараз дуже легко сказати Давай скажемо тоді Зараз мають люди багато, хто не знав хто такі українці, це що Росія, а ті хто знали то багато людей які думають що вони, люди які приїжджають з Європи, думають що вони приходять сюди працюють на стройці, працю Вони ніхто. Але вони не бачать які хати люди строять в Україні, які величезні куски на рухомості, замки, величезні люди будуть, які там мають. Люди працюють адвокатами, бухгалтерами, медсестрами, докторами, і приїжджають в Велику Британію через те що тут заробіток більший І працюють тут на стройках приборядниками. Але вони заробили гроші і більшість з них поїхали назад додому, в своїх замках, в розкоші.

Speaker 2:

Дякую, добре Дивіться. Давай, почнемо. Твій, я навіть не з України, бо ти не родився в Україні, ти родився в Британії. Будь ласка, розкажи нам свою історі. До того моменту, коли ти першу роботу зн, працювала на багатьох роботах.

Speaker 1:

Тато теж Помаленьку-помаленьку будували життя в Великобританії. Я прийшов в школу, нижчу школу, вищу школу, ну, primary school, high school, потім college university, і все по стандартам.

Speaker 3:

Вітаю громаду. Сьогодні розповім про нашу компанію Starling Law, яка спеціалізується на іміграційному та корпоративному праві у Великій Британії. В сфері іміграційного права Starling Law, ми допомагаємо клієнтам з отриманням різних типів віз, включаючи з фізик. Компанія також консультує щодо отримання постійного місця проживання та громадянства Великої Британії. Ми можемо пишатися своїми численними перемогами та визнанням у галузі, так як ми входимо до провідних юридичних рейтингів, таких як Legal 500, де нас визначають за в та професіоналізм. Якщо вам потрібна професійна юридична допомога, звертайтеся до нас, адже ми прагнемо досягти найкращих результатів для своїх клієнтів.

Speaker 2:

Ти ріс в Британії як англо-український, бо ти родився в цій країні. Мамо батьки двоє українці. Я, коли ріс, мене питали звідки. Я завжди казав з України, що вони казали тобі відповідали назад вони не знали звідки.

Speaker 1:

По-перше не знали, але всі знали, що не з Англії. Я казав, що я щирий українець. Зараз досі так думаю.

Speaker 2:

А ти представляв себе як українцем.

Speaker 1:

Я просто казав, що я з України Народився, тут, але з України.

Speaker 2:

Ага, і всі. Як тобі сказати? вони тебе не вважали. Вони вважали тебе британцем Коли ти ріс.

Speaker 1:

Багато людей мене вважали поляком. Чому?

Speaker 2:

так вважали Бо расизм Ми вирос.

Speaker 1:

Коли я був молодший. ми росли в Council State, Це є райони, там, де державні будинки, І там багато було англійських білих расистів, які ну не знали, що таке Україна. Ти білий і ти не з Англії, значить ти поляк. І часто нам кидали яйця у вікна, розбивали вікна, кричали «Їдь назад в Польщу. Туди-сюди Назад кричали, «Ми з України». Завжди таке було, що в школі то саме, що до чорних расизм був, так само і до білих кіне з Великобританії.

Speaker 2:

Скільки довго ти проходив цей булін.

Speaker 1:

Або скажа. Навіть до сьогоднішнього дня так виглядає Серйозно—. Так, пару років тому ми робили по будівництву один проєкт HMO П'ять спалень, п'ять санвузлів. І сусід наступної хати де жив чоловік. Він був трошки старший, понад 60, і він був такий традиційний англічанин І йому дуже не подобалось, що там його наступна хата буде HMO. Він думав, що там будуть студенти, що там будуть вечоринки відбуватися, голосно, спати не будуть давати. Але там, де ця хата знаходиться, це є приблизно може 10 хвилин пішком від Salford Royal Hospital, це досить велика лікарня в Манчестері. І ми йому казали слухай, тут будуть жити медсестри, студенти і доктора. Вони не будуть тут вечіринки мати, вони будуть працювати в лікарні. Ні, ні, ні. Він таке там устроював. Два рази ми будували екстеншн заді, він кувалдою просто їх зносив. Поліцію визивали поліції. Пофік було, але так само було. Я пам'ятаю що в той момент я трохи допомагав, ми встановляли камери заді і спереді хати, і він мені кричав ти їдь назад в Польщу. Таке седано, коротше, дуже баг.

Speaker 2:

Багато різних слів було використано по-англійськи Люди думали, що ти поляк, тільки поляк. Не назвали якісь тебе іменами Поляк це таке?

Speaker 1:

Це просто їдь додому, ти не звідси. Но самі по-англійськи не дуже вміють спілкуватися, не краще ніж я.

Speaker 2:

Я розумію, Ти ростеш тут, ти ходиш в школу, коледж. Хочу тебе до моменту питати, коли ти мав прийти в університет, що ти хотів бути. Чим ти хотів бути тут в Британії На кого ти вчився тут Це важке питання.

Speaker 1:

Моя мрія була бути комерційним льотчиком, льотчиком.

Speaker 2:

Вау Так.

Speaker 1:

І ти почав вчатися на цьому До 2014 року. Я мав їхати в Харків вчитися на пілота.

Speaker 2:

Харків. Чому в?

Speaker 1:

Харків Щоби бути пілотом. Це не є державна позиція. Держава не платить за ці навчання В Англії, великобританії. Це коштує 120 тисяч фунтів, це два роки, 120 тисяч фунтів і ти можеш йти, літати на Ryanair, easyjet, british Airways куди хочеш. Коли Англія перед цим в Англії не було в той момент sponsorship programs, тобто що тебе авіалінія бере, тобі оплачує, не лікування а спонсорує тебе.

Speaker 1:

Того не було в той момент І було тільки два банки, один з яких був іспанський BBVA, якщо я не помиляюся. Вони фундували це через те що вони мали партнерство з авіалініями. Вони оплачували навчання і на авіалінію, і та авіалінія потім від твоєї зарплати забирала гроші і давала назад в банк. Стався Брекси, англія проголосувала що ми вийшли з Євросоюзу, що було вже розумно. І ці банки? вони були за кордоном, їм було невигідно. Але ми подумали чому би не поїхати в Харків? Там у нас була прекрасна школа для пілотів, для авіації, і ну, якби не стався 2014 рік, то я б там можливо і провчився. Але сталося як сталося, і зараз краще в інакшій ситуації.

Speaker 2:

Добре, ти не поїхав в Харків, бо війна сталася. Ти передумав на що? ти передумав що ти хочеш вчитися, ким ти хотів стати.

Speaker 1:

Мене завжди цікавили комп'ютери. Я прийшов вчитися перше на комп'ютер, network Technology, потім перейшов на Quantity Surveying. Що таке Quantity Surveying? Quantity Surveying, це є робота на стройці, це не є фізична робота на стройці, це є, можна сказати, офісна робота, це є людина яка відповідає за всі фінанси, що стосовно будівництва. Тобто це є до більших проєктів. Тобто якщо маєш проєкт за пару мільйонів, чи там десятки чи сотні мільйонів, завжди є заказчик і заказчик бере фірму яка робить contract surveying і вони оцінюють скільки коштує ця робота. Наприклад є архітектор, архітектор з скільки-то, і потім цей QS керує цим проєктом. Тобто він керує фінансами, контрактами, оплачування, контрактів, матеріалів і так далі.

Speaker 2:

А добре, І ти почав вчитися там. Ти пішов в університи, ти вчився на цьому, так, а після того, що сталося, пішов на роботу.

Speaker 1:

Мені повезло, бо я вже працював у цій сфері. Мій сьогоднішній бізнес-партнер інспірував мене.

Speaker 2:

Надихнув тебе Так.

Speaker 1:

Щоб я пішов на навчання на QON-свігі, і це робив. Але коли я пішов на це навчання, я вже це робив на роботі. Тобто я вже цю професію робив.

Speaker 2:

Добре, ти працюєш робочою професією. Розкажи нам, бо цікаво, бо я знаю, ти займаєшся нерухомості, так.

Speaker 1:

Це не QON-свіг surveillance, це дуже можна сказати.

Speaker 2:

Друга ну таке приблизне, але дуже У нас є два в одному через те що ми не просто купівлю-продажу нер, це процедує, Степ Бастап, як ти робив це, Як ти пройшов робити що ти зараз робиш. Ти працював на Consul's Way, так Що робили. Розкажи мені ту історію, яку ти мені периферіум розказував.

Speaker 1:

Як це сталося, як ми почали? працював довгий час в kosher catering. Це є hospitality business, тобто в їда, кошерна їда з євреями, можна сказати. Тобто ми сервували їду на різні вечіринки, бармитства, батмитства, весілля, похорони, you name it, we do it. І в той момент я працював довгий час офіціантом з командою деколи в кухні, деколи на машинах їздив, і так далі. Коли я почав навчання на CNC, я шукав просто офісну роботу. Мені було будь-що, через те що та робота яку я робив, вона була фізична і довгі години Я просто шукав офісну роботу щоб дістати той experience, працювати в офісі. Я був готовий працювати receptionist, адміністратором, ну, будь-що просто зв'язано з офісом.

Speaker 2:

А чому з офісом? За те що просто та робота, яку ти робив фізично, це просто ти хотів, поменяли. За те, що ти не хотів робити фізичну роботу.

Speaker 1:

Так, Це не то, що я не хотів робити фізичну роботу. Хто хоче фізичну роботу робити? Всі намагаються покращити своє життя і дійти до тої степені де вони працюють в офісі під кондиціонером, там де зручно комфортно.

Speaker 2:

Таку роботу всі шукають, але до такої роботи треба дійти.

Speaker 1:

Так, так так добре, ти знайшов ту роботу, шукав роботу, ходив на багато інтерв'ю, багато ходили. Ми ну я давав свій CV. Ну, receptionist, це не є така робота, що всі знаєш в лінії стоють щоб давати CV і CV дістати. Це така проста робота. І в той момент я жив теж в HML, знімав кімнату І я познайомився зі своїм бізнес-партнером. Він був Міла Норт в той момент.

Speaker 2:

А як ти з ним познакомився?

Speaker 1:

Там де я жив, в той будинок за чотири хати, він туди приходив кожні два тижні перевірити на роботу Через те що він був в Констанції СВЄ. він був чарцем Констанції СВЄ і він керував цією роботою сам. Тобто він приходив часто тому що ту роботу яку я робив в з ним спілкувалися та я трошки йому надоюдав, кажу слухай, тобі не треба нікого в офісі. Він в той момент мав ну нікого в офісі, нікого не було що з ним працював. всі були просто субконтрактори. Тиждень пройшов другий раз, запитався другий, третій, четвертий, п'ятий, може разів 6-7, може 8, просто йому в головінець 2018 року. Потім приїхали назад, я зробив з ним інтерв'ю. Він каже починаєш понеділок, понеділок, почав я простим адміністратором. Два тижні пройшло, ну, не два тижні, деякий час короткий пройшов. окей, project manager, давай будеш керувати трошки проектами. Потім, з кожних місяців проходили більше і більше responsibility, до тої степені дійшло що виходить я був і project manager і quantity surveyor і там трохи тут, трохи там Помагав чим міг, робив, що треба було зробити робити.

Speaker 2:

А що тебе тримало в тій роботі, що ти робив, що ти хотів робити, за те, що ти не тільки в офісі хотів працювати, за те, що він просто працював в нерухомості і ти приблизно це, майже така сама сфера, і ти там хотів залишитися працювати, так Ти хотів в нього, Бо ти теж багато навчався В той момент я не знав, це не було щось.

Speaker 1:

Quantity Saving, це не є така професія, що хтось виходить з школи і каже я хочу бути Quantity Saving. Це дуже специфічна роль, де наприклад, коли я навчався в університеті, я був фактично наймолодший студент. Переважно туди йдуть навчатися люди які вже прожили життя, дізналися про цю професію. Ага, там можна заробити гроші. Я йду вчитися на консульті своєї. В моїй групі були люди які мали 40, 30, 50 років, тобто на кінець своєї життя просто мати цікавішу і кращу роботу. Я не знав чи я буду йти на конці себе, буду далі з ним працювати. У нас було домовленість Станеш то, будеш це, будеш рости зі мною і так далі.

Speaker 2:

Але він може Добре ти в нього працюєш, що ти починаєш в нього вчитися, Що ти навчився в нього, коли ти працюєш.

Speaker 1:

Інвестиції Як інвестувати, де інвестувати, що інвестувати, як це все працює.

Speaker 2:

Ти просто вчився в нього як практика, чи ти теж якісь книжкися Більшість всього на практиці.

Speaker 1:

Що стосовно знання про нерухомість, іменно це на практиці Експеріенс.

Speaker 2:

Ти можеш нам навести маленький приклад, щоб наші слухачі і гладачі могли більше це зрозуміти, Що ти взагалі вчився, Що таке можна сказати, що ти навчився в нього Таке практичне можна, Яке ти можливо ніколи не знав. І потім ти дізнався і думав вау, чому в нас таке не вчать, або в школі або в університеті?

Speaker 1:

Так хату за N-му суму не вкладаючи, тому що в Україні менталітет який Ти мусиш купити за кеш повністю хату Не бери кредит, бо невигідно. Чому? Через те, що в Україні відсотки дуже великі, в Великобританії тут вигідна ситуація, тут ти можеш вигідноно ті гроші позичив Через те, що тут могідж, ну наприклад іпотека, так там 5 років назад можна було взяти за 1,5%, 2%, 2,5%. Зараз звісно що воно підросло через після ковіду політика в Великобританії не була найкращою, листрос тим більше, і так далі. Але зараз воно падає назад. Тобто зараз наша Найнедавніша епотека для клієнта Він дістав щось 4,69% В рік. Це є Прекрасно. Ця хата вартує приблизно 350 тисяч фунтів Своїх грошей. Він вже Після цього рефайнанс тобто і потекування, як там можна сказати він зробив рефайнанс. Він більшість грошей своїх витягнув і це можна сказати, що є безплатна хата.

Speaker 2:

Ці гроші він витягнув, вклав в іншу хату через те що його тільки що сказав Добре, ти в нього працюєш, навчаєшся цій навички. це класно. Ти вже хотів вертатися назад вчитися на ту професію, яку ти хотів вибрати, чи ти хотів в нього вже залишитися, Бо за те, які знання ти вже в нього навчаєшся, Що було далі в тебе.

Speaker 1:

Під час того як ми почали, під час того як я почав своє навчання на конці CV, ми почали будувати фірму UBI Holdings. UBI Holdings.

Speaker 2:

Що це таке? Розкажи за цю фірму.

Speaker 1:

Це є фірма яка надає послуги для інвесторів які мають гроші але не мають часу. Тобто, якщо людина має 150 тисяч фунтів на рахунку, ця людина переважно має роботу яку вона виконує з 9 до 5-6 кожен день, на вихідні, нед. Недостатньо часу щоб думати за інвестицією, за будівництво нерухомість, де купити, що купити, за скільки купити в оренду, знати. Тому ми надаємо сервіс де, якщо людина має гроші, вона з нами інвестує, не в нас, не в нашому бізнесі, а ми знаходимо хатуим experience. Тобто це не буде хата в якомусь забитому селі, це буде там де оренда підлягає тій сумію. Обуваємо хату, повний дизайн, на кінець ця хата вже має повні меблі, готова для тенантів, для жителів щоб заїжджали. І потім The Urban Space, друга фірма ми здаємо цю хату в оренду, робиться нова іпотека щоб закрити першу іпотеку І ми потім просто здаємо ці кімнати в оренду і ми робимо property management, тобто ми даємося за ці хати, за їхніми хатами, за їхніми assets на довгий термін.

Speaker 2:

І це де? Це тільки в Манчестері.

Speaker 1:

North West Манчестер, Уоррін 150 тисяч, скільки можна інвестувати Мінімум, залежно.

Speaker 1:

Є різні схеми, наприклад то, що ми робимо, ми будуємо HMO. Це є дорого, треба купити хату, треба мати гроші на ремонт. Так можна ці гроші позичити через Shorts and Bridging наприклад, де ти можеш позичати до 75% нової вартості хати. Це також складна тема, але це коштує гроші. Якщо людина має наприклад 5, 10, 20, 30 тисяч, 40 тисяч, ну, 40 тисяч, це вже ти можеш щось з цим зробити. Так, ну, 20-30 тисяч, це так посередині. Гроші вроді є, але суто в нерухомість щось інвестувати не дуже так аж і вигідно буде. Тобто хата може бути не в найкращому виді, може треба буде робити ремонт, тобто треба буде ще шукати гроші. Є різні методи де можна інвестувати. Коли людина має від 5 до 40 тисяч І ми на 3 роки підписуємо контракт, 3 роки кожен рік, від цієї сум,5% до 8,5% в рік. В кінці трьох років ми або віддаємо ці гроші, або людина може залишити ці гроші на ще один термін, трьох років, і ці гроші які заходять, вони є прямо на певну нерухомість.

Speaker 2:

Тобто вони не інвестують просто на дядя Саня, тобі 10 тисяч, все підписали. Це є проєкт, це є хата. ти інвестуєш прямо в цю хату. Є дуже багато різних способів, це є все контрунтів. вона хоче інвестувати Що ти би рекомендував, як ти гроші інвестувати в ці люди, бо ти сам знаєш, в банк поставиш, там взагалі нічого не заробиш від своєї інвестиції.

Speaker 1:

Що ти порекомендуєш українцям якби вони хотсть і здає, наприклад або в оренду або просто поселяє туди людей, чи бездомних, чи asylum seekers, чи люди які потребують додаткового допомоги, наприклад, чи люди які потребують додаткового допомоги, наприклад Це вже є assisted living, но social housing, це є люди які можливо на бенефітах чи щось таке. Це є досить вигідно через то що це є контракт з державою і держава цей контракт забезпечує. Тобто якщо щось трапляється, держава тоб нам мусить заплатити гроші Плюс соціальні інвестиції кожен рік. Згідно з CPI-індекс вони кожен рік в апріл піднімаються, тобто оренда піднімається кожного року. Це є теж добра інвестиція. Але також є різні соціальні інвестиції які потрібно робити свій Под, подивитися добре на них, хто вони такі, звідки вони беруть свої контракти і так далі. Через те що є деякі які дійсно, наприклад ти можеш підписати контракт і вони можуть завтра закритися і все, і потім ти сидиш з хатою. Тобто що це за компанія? Потім можна також інвестувати в, в serviced accommodation, sa units. Тобто це є фактично rent-to-rent.

Speaker 1:

Коли ти орендуєш хату, орендуєш на рухомість в людину, наприклад Ленорта, скажемо ти Ленорт, я тобі кажу Саш, я візьму твою хату, тобі плачу тисячу фунтів в місяць.

Speaker 1:

Ми підписуємо з тобою контракт на 3 роки або на 5 років, але я її буду здавати комусь іншим. Там в мене будуть жити мої робочі кому треба компанії, деколи на вихідних буду здавати їм для холідей. Ми підписуємо цей контракт. Я просто тоді вставляю меблі, роблю хату гарну, виставляю її на Airbnb і з цього маю гроші. Чи це є вигідний бізнес? Так, це є вигідний бізнес. Але тут є теж ризик. Тобто, якщо ти підписав контракт і там немає break-close, break-close це є. Наприклад, ти підписав на 5 років, але ти маєш опцію посередині того контракт не добре зроблений, скажем, ковід стався ще раз, ніхто не їздить, нікому не треба в оренду взяти на пару днів. А я з тобою домовився мені треба платити тисячу фунтів в місяць. Звідки я буду ці гроші брати? Або наприклад економіка падає, інфоші з собою, я тобі все одно маю платити. У нас контракт, правильно. А якщо в нас немає, ну наприклад, якщо я тобі не плачу ці гроші, ти розвертаєшся, ти йдеш на Small Claims Co, робиш CCJ і йдеш за моєю хатою, розумієш?

Speaker 2:

Тоб Третя і четверта опція. Четверта опція, це є поставити на сейвінс рахунок. Це не є дуже вигідна опція. Через те що ти поставив на сейвінс рахунок, ти маєш відсоток 2 в рік, що потім цей баниваєш. Разом з ним ви стали партнерами, так, так, людина яка тебе навчила зробити. Чи він до тебе сказав щоб бути партнером, чи ти сказав давайте будемо щось рухатися вперед.

Speaker 1:

Як це бувалося, чесно не пам'ятаю, Не пам'ятаю, але я думаю що, якщо правильно він підійшов, ми поговорили і сказали дивись куди ми рухаємося Через те, що в мене були ці, Він теж в тебе бачить, що ти розвиваєшся.

Speaker 2:

Скільки у вас компаній? Тільки ти що сказав UBI Holdings, ви маєте і Urban Space.

Speaker 1:

Так, ubi Holdings, це компанія по інвестиціях яку ми робимо, сервіс Done-For-You Service, the Urban Space, це Proposal Management and Lettings Agency, тобто це є хата яка здає хати в оренду, тобто так як будь-яка компанія яка на вулицях, на high streets і так далі, у нас в офіс мені потрібно наприклад 2-bedroom house, мені треба кімнату. Переважно в нас є в наявності кімнати, але деякі single-beds теж є, тобто 2-bedroom, 3-bedroom houses. Потім також ми зараз будуємо ці фонди для інвестицій людей які мають 10-20 тисяч, що дозволяє їм інвестувати з нами, заробляти 7,5-9% в рік, що є досить непогано. І в цьому же часі ти не мусиш мати добрий кредит. Тобто якщо ти хочеш брати іпотеку на хату, скажімо ти маєш 30 тисяч, ти хочеш купити хату за 100 тисяч, в банку ставиш 25 тисяч депозит, це 25% плюс там стамчуючі legal fees, survey searches і так далі. Ти маєш мати добрий кредит І ти маєш мати заробіток. Ти маєш мати, наприклад, якщо багато лети. Хочеш взяти мінім ці гроші, що ти будеш з ними робити? Ну, в банк не поставиш невигідно.

Speaker 2:

Так, я згадую Добре, ми поговорили щось за UB Holdings. Ти хочеш ще більше розказати UB Holdings за свою компанію, чи це все окей, Так нормально.

Speaker 1:

За одну велику тему ми хочемо поговорити тут а я думаю це твоя спеціальність HMO.

Speaker 1:

Що таке HMO, як воно працюєти тему?

Speaker 1:

Багато людей не знає.

Speaker 1:

Що є закони стосовно HMO і певні ліцензії які ландлорд мусить мати. Які здає хату в способі HMO по occupancy, тобто якщо три або від трьох людей або більше людей живуть разом, які є unrelated, тобто вони не є one household. Це є люди які, якщо ви троє братів чи четверо братів, чи сім'я шестеро чоловік, це є інакше. Якщо ви троє друзів, це вже є HMO. Тобто якщо ви знімаєте three bedroom, 3-bedroom house і вас троє друзів там живе, це вже є HMO. Є дві категорії Є small HMO, тобто від 3 до 6 осіб і від 7 до з плюсом, тобто 7+. Це називається sui generis. В Великобританії є така річ по нерухомості як use class system. В Україні, в нас теж це є стосовно землі. Наприклад ти маєш не забув, як це правильно називається, але там де ти маєш грот садити речі, там де ти маєш будувати хату і так далі, де можна мати магазин, де можна мати нерухомість. В Великобританії так само є use class system. Здається в оренду сім'ї або хата. Там де живе сім'ї моя хата, твоя хата, так Це є клас C3, це є Single Dwelling House, тобто це є для одної сім'ї, для одної родини. Hmo, це є клас C4, тобто маленький HMO, від трьох до шести кімнат, так, або від трьох до шести осіб які там живуть. Це вже є інакший клас. Тобто є різні правила. Хата яка здається просто одній сім'ї, або одна сім'я там живе, там є інші правила. Там ти не мусиш мати файдоз. Файдоз, це двері які обезпечені від пожежі. Є різні категорії FT30, наприклад 30 хвилин вогню витримає, одна 60 хвилин. Тобто в простій хаті цього не треба мати. Ти мусиш мати просто один датчик диму на першому поверсі, один на другому поверсі, там де сходи. Hmo є зовсім інакше. Тобто якщо ти маєш HMO, ти вже маєш мати до кімнат fire doors, тобто це мусить бути нова рама, нові двері, і воно мають бути комплайн. Є дуже багато комплайнс, наприклад просто з fire doors, так двері навколо мають мати від двох до чотирьох міліметрів зліва, справа і зверху, а знизу максимум 8 міліметрів мають бути інцимісні ст. Але є також інші регуляції, наприклад по скільки місця кожна кімната має для людини. Наприклад, якщо одна людина там живе, щоб це було спальне мусить бути мінімум 6,51 квадратних метрів. Якщо ти маєш менше місця, наприклад так як люблять європейці знімати з України, з Польщі, неважливо натінлічани, вони знімають 2, 3, 4 bedroom house. Там спальні є різні розміри, є великі, є маленькі І вони в тих спальні поставили наприклад взяли 3 bedroom house, поставили там 6 чоловік. Це вже є нелегально. Але проблема яка Ланорт відповідальний за це. Тобто, якщо каунсел дізнагентство це робити, ти можеш йти на сайт як OpenRent, spareroom, facebook і так далі.

Speaker 1:

Деякі кунсулс сидять і дивляться Ага, кімната в оренду. Так адрес перевірили на своїй системі, овонили, так Вас здається кімната Здається. Добрий день, мене звати Олег. Я дзвоню у вас від каунсулу. Мені треба інспекцію зробити. Що далі? Проблема в тому що вони проходять, якщо наприклад room sizes, не ті night room sizes, якщо це є, чи цей HMO не є compliant, тобто вона не підлягає до ліцензії, наприклад по правилах. Так Кімнати замаленькі, забагато людей живуть. Вони приходять, вони дають штраф, і це не є штраф 50 фунтів, так як на парковку це не є штраф 100 фунтів, це не є 1000 фунтів, це не є 10 000 фунтів. Вони можуть дати до 30 тисяч фунтів штраф І це не є випадок що вони прийшли. А Саш, тут в тебе HMO, добре, висели тенантів і зроби правильно. Ні, це є тут HMO, воно нелегальне. На тобі штраф і зроби легальне. Або виселяєш тенантів або роб, тобто це є просто на тобі штраф.

Speaker 2:

А в тебе, у вас були такі кейси, або знаєш такі кейси, що ставалося з ланодами.

Speaker 1:

Так До нас прийшов один ланорд Це трошки інше, це не то, що вони нелегально здавали, це є ланорд який Мав нерухомість Який було не compliant, тобто двони не були правильні. І каунсел прийшов тому що коли ти робиш аплікацію на ліцензію, вони приходять і роблять інспекцію, перевіряють двері, кімнати, розміри, щоб все було по регуляції. Вони приходили, дали йому раз 30 тисяч штраф, прийшли, десь там має 50 чи 60 тисяч фунтів штрафу. Ми що стосовно правил, що стосовно регуляції, ми є дуже такі чіткі і ми любимо все робити по правилах. Тобто цей Ленор до нас прийшов, сказав в мене проблема, мені прийшли штрафи, чи ви можете мені помогти щоб, щоб зробити мої хати, щоб вони мали цю ліцензію, дістати цю ліцензію, що треба зробити? Він прийшов до нас. Він мав у роді 12 хатів, якщо я не помиляюся, 12 HMO.

Speaker 1:

Ми прийшли по кожній хаті. Каунсел зробив інспекцію два рази на кожній хаті. Коли ми взяли, керівниц потратили безліч тисяч фунтів щоб зробити все по правилах, все правильно. Тому що в Англії це не як в Україні. В Україні прийшла інспекція на тобі пару гривень, пару доларів і вони очі закрили на це. Тут це є все. Ти мусиш, ти можеш заробити тут гроші роблячи речі по правилах. Це одна річка яка мене дуже сильно нервує. Люди приїжджають сюди не тільки з України, але й з інших європейських країн, і вони пробують обманути систему. Як би мені заробити. Як би мені ага, тут треба ліцензію. Як би ну нахіра, ну блин, постав ті файдоз, потрать ті гроші, і так ти будеш мати ті гроші назад.

Speaker 1:

Але скільки ці файдоз стоють, так вони звісно не дешевші Скільки приблизно файдоз стоять, Щоби поміняти одну одній двері, це є, зняти existing doorframe і двері, так Установити новий doorframe з роботою з матеріалом.

Speaker 2:

І тебе хочу запитати таке питання Скажемо людина виїжджає, теннинг виїжджає, ти поставив ці двері, виїжджає, Тобі знову треба переміняти ці двері.

Speaker 1:

Знову поставити. Ні, якщо вони є 5-DOS, вони є compliant. Ти робиш інспекції часто.

Speaker 2:

І скільки довго ці двері можуть стояти, поки тобі треба знову їх міняти? Роками, роками можуть стояти, ага.

Speaker 1:

Тобто скажімо так ти маєш 5 тенантів в хаті, так Так фунтів Тобі тенент платить 600-700 фунтів в місяць.

Speaker 1:

Цей один місяць ти пройшов і ти фактично двері оплатив. Тобто, ну, ти інвестицію зробив правильно, так само як ти відкриваєш любий бізнес. Ти відкриваєш кафе, паб, ти відкриваєш студію, ти вклав гроші і з часом ці гроші прийдуть назад, тобто вируховується, скільки ти вклав, скільки ти заробив. Деякі інвестора хочуть вкласти мінімум щоб спробувати зробити максимум, але це так не завжди працює, особливо в нерухомості Whitewash стіни, білі меблі, біла кухня Ти заходиш, ти ніби в психушку зайшов, сумно.

Speaker 1:

Хати які ми робимо гарні стіни, гарні меблі, деякі навіть ми недавно зробили хату HMO 6 bedroom, яка має в підвалі cinema room, кінотеатр. Тобто за ці кімнати ми тепер можемо чергувати вищу оренду, ми можемо більше заробляти, і не тільки з вищою оренду. Щоб можна взяти хату в оренду, наприклад за кімнату в оренду, гарно, ти мусиш платити більше грошей Щоб це можна було заплатити, ми заплатити. Ми робимо credit checks, тобто твій заробіток, скільки ти заробляєш, які ці гроші, чи вони легальні, чи ти маєш проблеми з CCJs, наприклад, якщо ти можеш цю хату заплатити, тоді ти туди заїжджаєш. І люди які вибирають жити в дорожчих хатах вони переважно люди які платять оренду вчасно, які мають офіційну роботу, заробляють гроші, не мають проблем. А ці прості, білі-білі, найдешевші хати, це і хати які ми маємо найбільше проблеми. Люди не платять. Люди грошей не мають, вони засан. Правда це трошки інший бізнес, але це від локації залежить. Ти зробив гарний ресторан, приходять гарні люди, платять гарні гроші. Ти зробив дешеву бургерну.

Speaker 2:

Там не прийдуть платити 50 євро за бургер Я розумію Тобі, ти з цим займаляєш HMO, а є в тебе ще якісь ці екзампл, що робиться від HMO?

Speaker 1:

Ні-ні скажімо ти взяв HMO і ти взяв ленд-лауда.

Speaker 2:

Скажімо, ти тисячу фунтів будеш платити, але ти ленд-лауду не є нелегально в двох причинах.

Speaker 1:

По-перше, коли цей Ленорд взяв цей моргідж, переважно ці хати будуть на іпотеці, і в іпотеці буде переважно вписати «You cannot sublet this house». Тобто коли людина бере іпотеку, компанія яка зернційний агрімент ти будеш мати Через те, що вони хочуть знати, що людина, яку ти поселиш, буде мати гроші щоб заплатити цю оренду. І вони не люблять щоб ти робив собле, тобто вони не люблять, щоб тие дістати штраф від каунсу.

Speaker 1:

Це теж ризик, що йому може консильнути епотеку. Приде банк, прийде лист від банку просто скаже ти що гроші віддавай, ти маєш до цього дати, щоб віддати гроші. Або ми забираємо від тебе. Є ландлорди які дозволяють це робити. Це є тоді вже ризик їхній. Це просто на совість теж давить, коли ти робклади гроші, щоб це було легально. Тобто якщо я від тебе беру цей кусок нерухомості, я тоді тобі кажу окей, саш, домовляємося, я тобі буду платити оренду, но ми домовляємося, що я цю хату маю мінімум 6-7-8 років. Через те, що мен зараз буду інвестувати в хату. Ти мені дав просто білу хату. Мені туди треба купити меблі, це на 5 спалень, це мінімум 1400 виходила. Ну, хтось швиденько її брав, так Гарних тенантів туди мати. Також мені треба туди поставити fire doors, тобто regulation, щоби був правильний. Тобто я інвестував гроші в цю хату, щоб вона була compliant. Ми домовилися з тобою все І ти рік, два, три маєш спокій. Це є, міняються тенанти, нові люди треба дивитися. Інспекції бувають. Канцл може прийти в один рік, відправити лист і сказати, що за тиждень буде інспекція.

Speaker 2:

Ти сказав мати домовленість з лендлордом. Яка домовленість повинна бути? Яка з бумаги повинна бути підписана від лендлорда і від тебе. Солістер повинен це бачити. Яка домовленість повинна бути?

Speaker 1:

Щоб обман не був Щ AST, це вже є церненці які між людиною і ландлордом, яка знімає нерухомість в оренду тільки для себе. Це вже є спеціалізований commercial contract. Тобто я беру цю хату в оренду і переважно в таких ситуаціях будь-який мейнтенанс, будь-які проблеми, наприклад ручка з дверей відпала, чи світильник відпав, чи щось таке, чи стіна пошкоджена, я мушу ремонтувати, якщо щось сткий контракт. Когда человек берет коммерческий контракт, например офис или warehouse, это обычно на длинный термин, например репертуар. То есть, если я беру эту недвижимость в аренду, я за ней должен смотреть, за general maintenance. Но что структурально? это є structural, це вже є від landlord.

Speaker 2:

Добре, давай поговоримо трохи про корупцію.

Speaker 1:

В Україні.

Speaker 1:

Ні, тут в Британії Тут різний рівень корупції, зовсім різний В Україні. Проблема яка Це? стосовно теж того що я говорив за нерухомість Люди приїжджають і хочуть обійти систему, обдурити систему, щоб можливо пару копійок екстра заробити. Тому що ми приїжджаємо з держави де корупція починаробити своїх інвестицій роблячи речі легально, роблячи речі по правилах, тому що тут не є так як в Україні. Як я казав перед тим, прийшла інспекція, ти йому пару долярів, можна сказати, дав і все, закрили тему на пару років. Закрили тему на пару років. Тут прийшла інспекція, не підійшло, влупили штраф. Тобто це є дуже велика проблема і це є щось що ми як українці завжди жаліємося. Тобто боже, як в Україні погано через ту корупцію, всі корумповані, все це. Люди зрозумійте, корупція починається з самого низу, вона починається з нас. Якщо ми хочемо зміни, ми мусимо змінювати самі себе. Люди є ліниві, загальному. Тобто простий приклад Зупиняє тебе поліцейський, штраф 256 гривень, але треба піти в банк. Тобто треба потратити свій час свого дня, піти в банк і платити штраф. Що ми думаємо, мені невигідно, я потрачу 15,5, нехай годину, потрачу часу, давай. Я тобі краще дам 300 гривень чи 400 гривень, і ми цю тему закрили. О, окей, все. А можна взятки брати? Окей. І тоді кожного зупиняємо. Ти перевищує, ти перевищує, хтось дав, хтось не дав, і помаленько це все росте доверху, доверху, доверху. Тому, якщо ми не даємо, якщо ми будемо сказати знаєш що я не буду тобі давати взятку, я хочу робити по правилах. Якщо би всі встали, так як демократично це буває, так само як в 2013-2014 році мільйони людей вийшли на Майдан, якщо би ми всі зупинилися і сказали ні, я не буду тобі давати взятку за сервіс який ти мені маєш давати. Наприклад, я не буду тобі давати взятку за те, що ти є лікар. Я прийшов до тебе, ти мій сімейний лікар.

Speaker 1:

Але я знаю що вже люди будуть казати А би зарплати були нормальні, тоді не брали би взятки. Народ, стоп. Якщо би це було нормально, ми б платили штрафи по системі, офіційно показували свій дохід, офіційно платили свої податки. Це би все помаленьку йшло до гори І це би все було документовано Через те що взятка це є кеш, це не є банк-трансфер, це не є щось що документовано, це тобі в кульочок, з кульочка в мішочок, з мішочка в чемоданчики. Якщо це все офіційно, це все вже виходить на люди І ці податки потім розходяться назад до людей, тобто назад по пенсіях, назад підвищуються зарплати, але через то що ніхто не декларує свій дохід та, як має бути, податки майже не платять, ця держава тоді немає офіційно грошей щоб платити. Тому вони стоять мільйонери через те, що офіційно грошей немає, що приходять, що ми розставили по державі. Тому, окей, будемо брати взятки і собі золоті туалети купляти.

Speaker 2:

Але бачиш, ти сказав дуже правильне слово. Якби ми знали по правилах це все залежить від совісті, від себе, чи ти хочеш зробити правильну рішення. Ми знаємо що в Британії теж скажімо ти навіть не можеш дати 100 фунтів, бо 100 фунтів це взагалі Я ніколи не бачив що людина, яку я в машину їхав, що людина бере 2000 фунтів або 3000 фунтів, каже дивись, милицинер, на тобі 3000 фунтів та він тебе ще. В Британії такого взагалі не було, а в Україні я такого бачив. Скільки я в Україні був назад, вісім років назад, я це бачив. Я реально бачив, коли міліціонер зупиняє автобусного за якусь праву я не знаю, що він там наробив і той віддає йому 100 гр. Люди тут в Британії хоча б можливо мають чотири більші совісті і вони знають що тут система не будована на корупції. Якби тут було дозволено, тут теж була корупція кругом І я не думаю що Британія там теж своя корупція є.

Speaker 2:

Розумієш, і розказав наві багато. В мене була тут Таня Лейло, яка вона сказала дуже класно. Вона сказала вона працює як юрист. Вона що сказала? Вона сказала на мене на подкасті. Вона сказала люди приходять до неї з України, хотіли жити тут краще, але не платити якісь податки, ну, зробити своє.

Speaker 1:

Вона сказала їм таке ви хочете жити це краще життя в Британії, ви повинні слухати про права в арахі. Мені так сильно надається корупція, тому я хочу приїхати сюди і ту корупцію собою сюди привезти. Це людина робить Це цілий час. Я чую як в Україні корупція. Але окей, давай, розкажи мені, як мені можна це обіцяти. Стоп. Ти тільки що казав, що тебе набридла корупція в Україні, то чому ти тут починаєш корумпувати систему?

Speaker 2:

Бо я думаю, це все, я думаю в Україні це заложено В ментальність.

Speaker 1:

Так. Тому кажу зм Ти не мусиш дивитися на сусіда. Але він це зробив, а він пригнув з моста. Ти пригнеш з моста Навіщо Ти починай з себе. Я не буду корупціонувати систему. Потім скажи сусіду я не роблю, ти не роби, а сусід не робить, окей, може я не буду робити. Пішло, вулиця за вулицею, група за групою, ми всі кажу в один день стали Це. Так само як працюють страйкс, так В демократичному світі. Ми хочемо більшу зарплату. Компанія каже ні, ми вам не дамо більшу зарплату.

Speaker 1:

Вони всі збираються. Добре, ми день не будемо працювати, день зупинки в економіці, такий робить дамаг, що ви собі не можете уявити А мене звільнять з роботи Якщо ми всі станемо в один день. Що всіх звільнять, такого не буває. Ну, це просто люди бояться, знаєш, просто бояться. А що якщо це станеться? Що якщо це станеться, а що якщо на голову ця гала впаде, я буду йти зараз по вулиці от у Fleet Street в Лондоні, ця гала впаде.

Speaker 2:

Ти вис Мені просто. Я хочу просто повернутися назад. Яка корупція ти бачив на свої очі, які корупції робиться на твоїй сфері, які ти можна розказати слугачам і гладачам?

Speaker 1:

Важко іменно в нерухомості зараз вчити як корупувати систему.

Speaker 2:

Є корупція в нерухомості. Не дуже.

Speaker 1:

Коли ти купуєш нерухомість, наприклад за готівку. Більшість адвокатів роблять все по правилах або вони деякий час закриваються через те, що держава дізнається.

Speaker 1:

Як це працює. Це є не ефект доміно, але це є все чейн По цепочки. Скажем так ти маєш кеш на рахунку, ти мусиш цей кеш якийсь поставити на рахунок. Тобто є різні системи, які банк буде дивитися як ти цей кеш привіз. Тобто перший герл, ти мусиш поставити цей кеш на рахунок. Ти не можеш приїхати з Валіської, з України, з 200 тисяч і поставити на рахунок. Це так не працює, через те що ти мусиш мати докази, а ти докази не будеш мати, через те що ти вер не можеш ці гроші поставити на рахунок. Кеш купував цей будинок, от за які гроші. Це так, наскільки я розумію, відбувається так В Анлі. Ти не можеш прийти з валізкою В Анлі коли говорять cash purchase чи коли ти купив нерухомість за готівку. Це є просто. В мене на рахунку були 100 тисяч хунтити.

Speaker 2:

Де я ці гроші взяв, так Так.

Speaker 1:

То скажімо я зняв ці гроші були у мене 200 тисяч фунтів на банку. Я їх зняв кешом скажімоі гроші подивитися, тому що це вже не твої гроші, це вже банка гроші. Ти не можеш прийти, є ліміт, правильно, скільки ти можеш зняти грошей з рахунку. Ти можеш прийти і ти можен день знімаєш 5 тисяч.

Speaker 2:

А що не можна? Я хочу зняти цю, а я хочу Може фрауд, якийсь може.

Speaker 1:

Хтось дістав твою карточку і ходить в банкомат, знімає 5 тисяч ти поставиш ці гроші на рахунок і банк закрив на це гроші і це туди пішло з часом. Завжди в Англії HMRC робить перевірки, якщо не в цьому році наступному, якщо не в цих 5 років. Наступних 5 років Вони перевуться по останніх, там 5 чи 6, скільки років, вже не пам'ятаю правильно років транзакцію. Навіщо ризикувати Через то, що вони придуться? Ага, окей, ти декларував такий дохід, ти декларував ці гроші. Звідки Стоп? Звідки взялися ці 150 тисяч? Ти до цього не мав роботу, не докларував дохід.

Speaker 2:

Ну наприклад, звідки ти барига? А можна купити нерухомість з золотом або з сріблом. Як мене скажімо gold bar є Золотий бар, можна мені?

Speaker 1:

купити Чесно. В мене клієнти не приходять з золотими слитками щоб купляти нерухомість.

Speaker 2:

А до вас таке питання, Просто буде питання. Скажімо, в мене багато українських нерухомістів. Я хочу ці хати заміну дати тут в Британії. Можеш так робити, щоб взяти?

Speaker 1:

Такого не мож. Все Треба дивитися на cost of business наприклад Окей, ти продав там нерухомість. Так в Україні можна шикарно заробити гроші на нерухомості. Але в Україні немає стабільності, тому що зараз в Україні що?

Speaker 3:

Війна.

Speaker 1:

Окей, ти купив шикарну нер Нерухомість у Львові, києві, франківську, немає значення.

Speaker 1:

Завтра там впала ракета, що далі?

Speaker 1:

Тому так можна заробити там.

Speaker 1:

Але тут є більша стабільність.

Speaker 1:

Тому люди хочуть тут інвестувати. Ти можеш сміло продати нерухомість легально в Україні, наприклад, але ти мусиш її продати офіційно. Якщо ти хочеш завезти 150 тисяч фунтів, ти мусиш ту нерухомість за 150 тисяч фунтів продати, наприклад разом, і ти мусиш мати чеки і документацію за все, тобто документ, що це була твоя хата, документ, що це ти продав хату, документ, що це було за готівку, перевів ці гроші з долара чи з гривні на фунти офіційно через банк або через офіційні шляхи, потім то, що ти офіційно перевіз ці гроші в Англію. Тобто також є різні проблеми. Ти, якщо береш ці гроші кешом на границю, тебе зупиняє. Ми всі знаємо в Україні корупція, тебе зупинили. Ти сам Звісно що ти не з охороною, так Валізка, 150 тисяч, та може. Як зупиняє тебе Звідки гроші, вот документація. Окей, зараз ми йдемо. Подивимося, одина прийшла, павло чи Петро, який, павло-петро, нема такого, тут не працює. Ану, камери подивіться, зломані камери, пропали гроші.

Speaker 1:

Тобто це є повністю випадок який може статися правильно. Може бути що повезло, попався чесний пограничник, так все документаціїі, звідки цей чи не підроблені документи. Вони можуть конфіскувати ці гроші і не віддати ці гроші. Наприклад вони мусять перевірити звідки ці гроші. Можуть сказати так Можеш поставити на рахунок в банк в Україні і потім перевести. Правда я не знаю правила по переведенні зараз грошей згідно з війною. Я знаю що там є певні деміти, скільки ти можеш переводити за кордон, і так далі. Тобто зараз дуже важко це робити.

Speaker 2:

Добре, дивися, олій два такі питання запитати Є в тебе українці, які купляли або працюють з тобою або брали тенент в тебе нерухомості? В тебе є такі кейси Як ні, то в мене друге питання до тебе Просто люди які живуть у вас, живуть або Живуть так А інвестиції.

Speaker 1:

Є досить багато людей, досить багато людей які зацікавлені. Просто в нас трошки інакше. Ця система працює. Ми робимо все по правилах.

Speaker 2:

Добре, це класно. Дивися, ти кажеш що ви робите все по правилах. Що би ти хотів би до нашої аудиторії, що ти хочеш, щоб вони більше знали про нерухомість Британії, що ти б в Британії, можливо нелегально, можливо не по правилах. Можливо вони не знають, можливо вони бачать дуже багато питань, питаються про нерухомості. Що ти думаєш від своєї сторони, від своїх досвідів, своїх експериментів, що ти можеш їх навчити. Плюс, знаєш ти як англо-укра, останній рік, коли ти був в Україні, Пару місяців передвідною.

Speaker 2:

Пару місяців передвідною, але ти теж дуже багато виправляв. Допомогу Україні, правда Так Машинами цими гуманітарними Ти розумієш, ти виріс як українець, в українській сім'ї. Що би ти порекомендув зараз? приїжджають на територію Великобританії, європи, ну, більше Великобританії, бо ти правилах знаєш Великобританії. Що би ти порекомендував їм від своїх досвідів про нерухомість Британії?

Speaker 1:

Робіть по правилах. Є моменти де можна наприклад не тожди обов'язково піти до рекомендованого цього брокера, що буде чергувати там 1200, 1500, 2000 фунтів за послугу, яку ти можеш дістати там за 500, за 400 фунтів. Правильно, просто потрібно знати правильних людей і правильні напрямки.

Speaker 2:

Спілкуватися, Але ти так кажеш, дуже легко так Знати правильних людей, знати цю інформацію. Де українцям шукати цю інформацію?

Speaker 1:

Можуть мені написати.

Speaker 2:

Вже тобі написати.

Speaker 1:

Можуть мені написати. Так Є дуже багато в Великобританії. Правда це є англійські евенти, але так само є бізнес-евент, тобто де люди, бізнесмени, збираються разом щоб поділитися своїми досвідами.

Speaker 1:

Просто, наприклад, два бізнесмени зібралися. Що ти робиш? Я продаю серветки, а ти що робиш, а я ножі. О, а давай, будемо працювати разом. Ти мені дай своїх клієнтів, я своїх, я твоїм придам свої серветки, ти моєм свої ножі. Тобто, працювати разом. Є також евентиі нерухомості. Чи це є успішні люди які мають свою нерухомість, чи це є наприклад сервіс-провідер, так mortgage brokers, insurance brokers, і так ходиш, наприклад Саша, що ти робиш? Мене звати Олег, я роблю це, що ти робиш, а ти брокер. Добре, давай мені свій контакт, мені треба допомогти на цій сфері. Ти мені поміг, я тобі заплатив гроші і ми один одному допомагаємо. І це йде по колу. І так в. Я знаю таких людей, яких мені не потрібні сервіси, але через тебе чи в мене є друзі, чи знайомі, чи клієнти. Олег, в мене така проблема як мені можна порішати? А супер, в мене є Саша який знає те-те-те.

Speaker 1:

Він тобі поможе, він тобі дасть цю інформацію. В фанільській це кажуть your network is your net worth. Це не що ти знаєш, це, кого ти знаєш.

Speaker 2:

Так так, Я в тебе в фейсбуці бачив фотографії. Ви теж робите заходи. Так Як ти таке помилку сказав. Можна нам більше розказати, якби ці українці прийшли на ці заходи, що вони отримують на цьому заході, що вони навчаться і чому їм варто?

Speaker 1:

на цих заходах ходити. Дивись який прикол. В Україні навіть багато англічанів молодших вже менше це проблема. Но в нас є яка проблема Секретність. Всі дуже секретно ставляться по поводу заробітку, по поводу грошей. Ніхто не хоче розказувати ніякі секрети Скільки ти заробляєш, а там неважливо. А ти хату купив За скільки, а ну там було. Ніхто не хоче з цим спілкуватися. Це немає ніяких. Що я з цією інформацією роблю?

Speaker 2:

Я думаю, люди бояться за те, що ти зацінеш мене. Ну скажеш, заробляє 35 ти групах українців в Манчестері, українців в Великобританії.

Speaker 1:

Було зацікавленість, але ніхто не дуже приходив, тому що всі бояться.

Speaker 1:

Якщо я прийду, наприклад я українець, я прийду на цей евент, а там буде Саша, що я знаю, і він побачить що я.

Speaker 1:

На цьому моменті він дізнається що в мене є гроші для інвестиції. Блін, що ж то буде? Яка тобі собача різниця, скільки в мене грошей, скільки в тебе грошей? Ти прийшов ділитисяає 20 тисяч. Ну, ви мовчите. Ці гроші просто сидять в сейфі з рахунку по відсоток-два в місяць. Якщо би ви, замість того щоб сиділи, мовчали «Ай, блін, я не хочу щоб він знав скільки я маю, скільки я зробляю». Сіли, добре, давай подумаємо. В мене є 20, в тебе є 20, в тебе є 20. Окей, супер, маємо 60. Що ми за 60 можемо зробити? За 60 ми можемо ставити, взяти іпотеку. Тет-тет-тет зробили бізнес. Це все пішло, покотилося помаленько. Це все збільшується, збільшується, збільшується, збільшується. Так само багато з наших інвесторів До нас не всі приходять і мають 150 тисяч фунтів. Деякі люди приходять, мають 60, 70, 90, 100. Їм не вистачає ця сума. Вони так Алло, брат, в тебеий-такий-то, а в тебе є Супер, мені позичити от така ідея, така система? от є компанія, я це роблю надійно, без проблем. Все от є track record, от є всі докази, що це працює. А окей, добре, без питань. Знаєш що в мене там лежать ці гроші, вони нічого не роблять. І так наприклад, я думав, де їх інвестувати. Ти якраз мені подзвонив в прекрасний момент Все окей, домовились, підписали договір, все там на 6 місяців, на рік, на 2, на 3, скільки треба Просто спілкуватися. Якщо би люди менше боялися тому, що до мене деякі українці дзвонили і їм так трошки нез Тому, що я своїм інвесторам тет-н-тет говорю мені не цікаво, скільки ти маєш. В мене є інвестори які приходять, які мають 50 тисяч, які мають півмільйона, які мають пару мільйонів. Мені це нічого, я не буду ні краще ні гірше спати вночі. Моя робота, тобі помихти Моя імперію. Ти прийшов, ти маєш хату, сорі, ти маєш гроші, в тебе немає часу. Олег, в мене є сотка, в мене є 200, в мене є 50.

Speaker 1:

Як мені це зробити? Як мені дойти до такої степені що я можу кинути свою роботу? Саш, окей, сідаємо все, робиш це. Окей, будуємо З часом за рік, за два, за п'ять, за десять. Ми плануємо бути на цій степені. У нас є інвестори які починали з нами працювати в 2021 році вже як Кличко не вмію роки говорити У 2021 році, 2019, 2020 році. Вони зараз вже мають 6, 7, 8 хатів, тобто, і вони також починали один, два роки прийшло гроші вичерпнули доклад докупи, купили ще один, шість місяців, купили ще два, і це все якось будується, і це ми все допомагаємо людям зрозуміти.

Speaker 2:

Це поступово робити.

Speaker 1:

так І ви теж робите один на один кон Це не є get-rich-quick-scheme, це не є, що ти вклав сьогодні 10 фунтів, а завтра вже 100 тобі впало.

Speaker 2:

А можна тебе таке питання запитати Яку би ти книжку порекомендував українцям прочитати, хоча б про нерухомість або хоча б про фінансію? Яку би ти порекомендував Можна сказати топ-3?.

Speaker 1:

Чесно, людей не люблять читати про нерухомість. Є стандартні книжки які можна читати, наприклад сам знаєш Rich Dad, poor Dad, багатий Тато, бідний Тато. Дуже класна книжка, яка не до нерухомості, але яка мені сподобалась, була The 5am Club.

Speaker 1:

Вона є дуже цікава Коли ти її читаєш. Я, коли її перше почав читати, я такий думаю, я мусив передивитися. Думаю це правильна книжка. Може вони щось не туди вставили всередину, тому що коли ти читаєш це як історія якась Він пішов там, якийсь знайшов людей, це не є що ти мусиш, так як л інформацію в цій книжці. Це і просто консистенція. Це не є що ти мусиш прочитати щось чи щось таке. Просто іди і починай щось робити. Не вмієш тому що не завжди є книжки що ти можеш прочитати щоб щось дізнатися. Деколи є від людей що книжка тебе не навчить, наприклад люди. Причина одна чому люди приходять до нас інвестувати, так щоб ми знайшли їм хату, через то що ми вже зробили ці mistakes.

Speaker 1:

Ми вже зробили ці помилки.

Speaker 1:

Ми вже бачили і це і то і все.

Speaker 1:

Так Ми допомагаємо наставити твою інвестицію в той напрямок, щоб ти не робив ці помилки правильно. Тобто коли ти працюєш з нами ми вже знаємо що виглядає коли воно йде не в той напрямок. Наприклад до нас бувало в минулому що зробили хату прийшов банк зробити р ремокедж, так нову вартість хати, дістати, ну другу іпотеку щоб закрили першу, і вони не додали 20 тисяч фунтів, наприклад 20 тисяч фунтів нижче ніж ми зробили. Клієнт каже боже, що я буду робити, в мене нема цих грошей. То-то-то Сп. Це трапляється, цей бізнес, цей нерухомість. Йдеш в новий банк, робиш нову аплікацію, так це буде коштувати екстра 600-700 фунтів. Заплатив. Вони дали це так second opinion.

Speaker 1:

Ти пішов до доктора, тобі дали погану новину. Ти ж не будеш брати ці новини і все. Ти підеш другий птек, що ти будеш опалюватися. Прийде і тобі скаже ага, окей, є цей варіант. Переважно в нас тільки пару разів було, що дали нижчу оцінку на рухомості, взяли second opinion. Прийшов другий банк оцінили, дали то, що ми хотіли, питання закрите. Дали то, що ми хотіли, питання закрите. Просто це теж залежить від людини яка приходить в той день робити CV, наприклад від того CV Він приходить. Може йому щось не сподобалося зранку, жінка йому сніданок не зробила. Він подивився, плюнув на той комп'ютер Вони хочуть 260? Ні, дам 240, так Ну, на жаль це так теж працює.

Speaker 2:

Дякую, слідчий. у мене питання до тебе Які майбутні проектами або подіями ти хотів би поділитися з нашою аудиторією, які події або евенти ти будеш скоро робити, які ти хотів нашу аудиторію поширити, сказати що буде таке івент скоро приїжджайте до нас українці, до Менчестера, бо ви живете в Менчестері. я хочу знати що тут. Тож не забудьте, ви теж робите подкасти, у вас є теж подкасти.

Speaker 1:

Так в нас є подкаст на даний момент гост є мій бізнес-партнер Сані.

Speaker 2:

Він робить, я знаю він. Ви могли любу формат відкрили. Ви відкрили подкаст і теж запрошуєте людей, які в нерухомості.

Speaker 1:

Бізнесменів, так Чесно бізнесменів, не іменно нерухомість, але чому, так Просто розказати історію.

Speaker 1:

Є дуже багато успішних людей ти сам знаєш, які мали нічого і щось збудували. Переважно вони емігранти. Ти на своє шоу запросуєш більшість українців і англоукраїнців. До нас приходять будь-хто, андлік, індус, будь-хто з будь-якої країни, які приїхали в Великобританію чи навіть за межі Великобританії і з нічого збудували щось. Їхню історію розказуємо як було важко, як це І через те що всі хочуть бути багатими. Всі хочуть мати гарну машину, гарну хату, гарного кота, гарного кота Або гарного пса. Але не всі хочуть робити роботу для цього, не всі хочуть працювати до пізної години, відкривати бізнеси і так далі. Всі бізнесмени от зараз. ми сидимо вечором після роботи. Ми сидимо. Ми це робимо правильно, сайт госулс, ми пробуємо заробити якийсь. Тому що якщо ти працюєш просто з 9 до 5, а потім кожен день йдеш пивко пити, ну вибач мене, ти багато і то проп'єш.

Speaker 2:

Та, бо я пам'ятаю, як Брайан Чейси сказав ті люди які працюють з 9 до 5, вони тільки в survival mode, а коли ти більше працюєш, ти вже на енергетичність. Я теж зрозумів всіми українцями, успішними українцями, які я роблю інтерв'ю тут на подкасті, я зр, вони віддихають, можна віддихнути, як ти сказав, навіть перед цим ефіром.

Speaker 1:

Ти працюєш, ти імейли навіть 9-го в день вечора, 12-го в день вечора пишеш, відпишуєш роки хлопці приїжджали на заробітки на стройках працювали, заробляли гроші, відправляли додому, будували хату і їхали назад додому. Вони просто гапі жити там. Пару років назад може вже не пару, може вже років 5-6 назад робили експеримент такий кощине по цілому світі, по країнах, скільки грошей тобі потрібно, щоб ти був щасливий?

Speaker 2:

Вгадай де було, яка країна була, де треба було мати найбільше грошей, щоб ти був щасливий.

Speaker 1:

Не можу згадати Світселенд. Вони казали що щоб вони просто були щасливі, їм потрібно було десь 110 тисяч євро в рік В рік В рік, просто щоб бути щасливими. Вгадай яка країна була фактично на самому нижчому рівні, що їм треба було найменше грошей щоб бути щасливими.

Speaker 2:

Я не можу вигадати Україна, україна.

Speaker 1:

Щось там писало 11 тисяч євро, 11-12 тисяч єв, просто щоб бути щасливими. Тому ці люди приїхали, заробили, їдять мінімально, живуть мінімально, відправили рощу в Україну, збудували свою хату, то, то, то І все. Поїхав в Україну і собі спокійно життя живуть. Це теж можна робити Звідти, звісно, звідти Суми в житті певні цілі, певну кількість нерухомості, наприклад піти на пенсію в певний вік. Потрібно працювати, потрібно вкладати час, силу консистенці, дедикаціяу великий масштаб інформації.

Speaker 2:

Мене вже можна сказати, останні для тебе питання. Такі питання завжди питаються на Коза Токс. Можна сказати які сигначі мають так Окей, яким одним посиланням чи порадою ти хотів би поділитися з нашими слухачами і гладачами?

Speaker 1:

Треба було б мені сказати наперед Я би підготувався до цього. Яку би я пораду дав Починайте змінюватися від себе. Це є назад до того що я казав перед тим. Це є нечесно тікати від чогось Тому, що тобі воно не подобається, щоб потім сам ти Ту річ приносив. Це є нечесно тікати від чогось тому, що тобі воно не подобається, щоб потім сам ти ту річ приносив. Наприклад назад до корупції. Люди хочуть тікати від корупції тому, що вона їм не подобається, але вони приїжджають в іноземну країну і хочуть корупціонувати систему. Вони шукають як можна обійти Це. Не чесно. Ти не можеш сказати що мені то не подобається, але я хочу так. Починай з себе, хочеш жити в країні без корупції? Не будь корупціонером можна сказати Не давай ту взятку, іди по правилах. Я знаю що це буде важко. Я не кажу що якщо один день всі перестануть корупцію продовжувати, то завтра долар буде по 5 і дороги будуть виставлені. Це займе час, але Rome wasn't built in a day. Це то саме.

Speaker 2:

Хто в Великобританії мав найбільший вплив на твій успіх? Дуже важке питання. Зараз. ці всі питання будуть дуже важкуваті.

Speaker 1:

Подивіться, Зна Знаєш можна сказати, батьки були одні з тих людей. Я бачу, як важко батьки працювали і навіть досі працюють, щоб дати мені в той момент, і молодшим братам і сестерам то життя, яке вони не мали мабуть в Україні. Моя ціль це є щоб, коли у нас будуть діти, щоб я не мусив так працювати, щоб я міг бути там біля них, коли я їм потрібен.

Speaker 2:

Дякую Як ти підтримуєш зв'язок з Україною І чи є якісь ініціативи або проекти в яких ти береш участь щоб підтримати твою батьківщину.

Speaker 1:

Є багато друзів в Україні, є досить родичі які живуть там, моєї жінки мама там на даний момент теж живе, бабці з Досем туди зараз на літо поїхали на пару місяців. Тобто у нас є там достатньо контактів, достатньо друзів, які ми стараємося підтримувати. Контракт Не контракт контакт. Правда, хотілося б частіше спілкуватися, це беруть цю провину на себе. але життя, вона така річ, вона є шатка. Ти не зазначаєш як час проходить, як тільки зараз я зазнаю що наступний тиждень буде вже вересень, а ми тільки щось святкували, новий рік Тобто, і вже час пролетів. Що стосовно допомоги так часто допомагали, перевозив машину, відправляли турнікети, донації і так далі. Що стосовно що ми робимо зараз якщо є друзі чи знайомі яких ми знаємо напряму, то ми стараємося допомогти як можемо. Наприклад, якщо нам хтось там скаже слухай, можна донації на те-те-те, то ми стараємося допомогти. Це не є щось що ми розказуємо всім, через те що кожен допомагає собі як хоче і як може, так само як кожен вірить в Бога як хоче і як може.

Speaker 2:

Як ти вважаєш, який найбільший урок ти винес за свої подорожі?

Speaker 1:

Просто подорожі загалом, чи подорожі в Україну, ну, подорожі загалом, від спочатку аж до норвегомості, що я не чуюся, що світ красивий, потрібно їздити, дивитися, наблюдати. Є дуже багато людей які живуть в Англії, в Америці, в Україні і поза межі свого села, району, області не виїжджають, і деякі люди які живуть, наприклад, у Франківській, львівській, чернівецькій області, які в Одесі напевно ніколи не були чи в Харкові ніколи не були. Тобто відкрій, є багато що побачити, багато гарних, красивих країн.

Speaker 2:

Що у тебе є такого, що люди були би здивовані дізнатися про тебе Важке питання.

Speaker 1:

Ні, це дуже легке питання. Я думаю що ти знаєш відповідь на це питання. Я не знаю, мене машина збивала чотири рази, не одна і та сама машина взагалі перед'їздила Мене. Чотири різних машини збивали протягом моєму житті, коли я був молодший. Найнедавніша машина збила в 2016-2017 році 2017 році.

Speaker 2:

Від того дня, у мене є зараз проблеми з трошки спиною і з бедрами і так далі, з чим я борюся, але це вже інше питання. Але це багато хто не знає. Окей, якби ти міг повечерити з трмальми живий або мертвий. хто це був і чому? Живі або мертві?

Speaker 1:

Хто це був і чому? Цікаве питання, це. Багато тих цікавих питань Ще будуть зараз після цього. Ні, ні, знаєш, часто бачу в фільмах і часто це такі питання подібні підходять. Наприклад що би ти робив, якщо би ти мав 10 мільйонів? щось таке, це повечеряти імену. Мене питалися питання наприклад, якщо би ти міг підняти одну людину з мертвих, наприклад, чи живих, з ким би ти поспілкувався пару х? хто би це був? Але сісти повечеряти це важко. Є багато людей.

Speaker 2:

Але тільки трьох, тільки трьох.

Speaker 1:

Гранд Каудон Готфава так Ні-ні-ні.

Speaker 2:

Гранд Каудіон Готфава так Ні-ні-ні. А Гранд Каудіон.

Speaker 1:

Це є людина яка займається нерухомістю. Він зараз має нерухомість в вартості 2 мільярда доларів в Америці. Він почав тільки займатися нер, не пам'ятаю Має понад 2 мільярди. Дуже успішний, збудував свої бізнеси і дуже багато цікавих книжок написав. Дуже цікавий людина. Він був колись, наркоманом і бездомним і дойшов до такої степені. Чому Просто бути в тій самій кімнаті як людина яка досягнула людину? блін, він там, наприклад, якщо фінансово так, має яхту, їздить на такій машині. Я теж хочу бути як він. Окей, що мені треба робити щоб я був як він? Друга людина, якщо чесно з Путіном.

Speaker 2:

Серйозно.

Speaker 1:

Серйозно, чого? Дві причини, але він мусить мені чесно відповісти. Перше питання чому, Друге більше не питання, а такий стейтмен, Просто щось підсипати в їду чи вилку проколоти в око. Третя людина? Я не думаю, що в мене є третя людина. Є багато цікавих людей, але щоб також сказати що я так дуже-дуже-дуже-дуже хочу побачити ту людину.

Speaker 2:

Добре У мене останні ці два питання. Це дуже таке важливе питання. І думаю кожну людину я це питаю на подкасті Що означає успіх і повне цінне життя для тебе? Повне цінне це what does success and fulfilling life mean to you?

Speaker 1:

Кожна людина успіх оцінює в різних методах. Для одної людини, успіх може бути, що вона посадила тисячу дерев. Для одної людини, успіх може бути більш у фінансовому значенні. Для мене, успіх може бути більш в фінансовому значенні. Для мене успіх це коли я не мушу дивитися за своє плече з фінансового точки зору через те що в нашому світі фінанси руліть все. Якщо в тебе є фінанси, то проблем немає. Скажи мені одна проблема крім смерті, яку ти не можеш порішати фінансово Завжди є якийсь шлях щоб вийти з цієї ситуації. Тобто, для мене успіх це є дойти до тої степені що я не мушу думати скільки грошей на рахунку чи можете купити. Для мене це є успіх. Мати щасливу сім'ю де я є присутній, і моя сім'я не мусить думати чи в нас є достатньо гроші за що ми будемо завтра їсти, чи в мене є за що одяг купити, просто мати такий спокій.

Speaker 2:

Олег, що ти порекомендуєш або порадиш, ще з українцями, які зараз живуть на території Великобританії.

Speaker 1:

Зрозуміти, що вони хочуть. Є багато українців які сюди приїжджають з цілею на заробітки. Наприклад я приїхав на 2-3 роки заробити гроші, а вони вже тут 20 років. Та людина вже не поїде. Але жити там життя зовсім інакше і тут життя зовсім інакше. Так само як і в різних країнах Європи. Коли людина вже тут провела такий довгий проміжок часу, навіть, я думаю, 5 років, це вже довгий проміжок часу, дуже важко, але люди це не признають. І коли людина, яка живе тут довше п'яти років, зрозуміє чесно в собі в середині, що я живу вже в Англії, життя стає набагато-набагато легше.

Speaker 1:

Ти вже починаєш думати ага, добре, не купити найдешевшу машину і найдешевше жити через те, що я буду назад їхати в Україну, жити через те, що це не станеться. Просто ти починаєш жити. Є багато прикладів, багато друзів які це дійсно дійшли до такої степені і вони зараз мають гарну машину, гарну хату, живуть нормально, їздять, подорожують. Через то, що вже немає, того знаєш жим-жим, кожну копійку рахувати. Крило відкривається і починає жити. І тоді вже людина ага, окей, тоді я вже можу збирати гроші, не через то, що я поїду в Україну, а через то, що я можу інвестувати в нерухомість, і тоді вже нові двері відкриваються, я з тобою звідне П'.

Speaker 2:

Ти ламаєшся, і вже важко їхати в Україну і жити там. У мене останнє питання до тебе Що би ти порекомендував українцям, які планують переїхати в Британію?

Speaker 1:

Готуйте гроші Тут дорого. Часто колись вже нема таких друзів в Україні, але часто в мене були такі друзі, що ми приїжджали і вони думали, що тут гроші як банани на деревах ростуть, що ми проснулися, так зуби почистили, стреч, вийшли на город, відкрили двері і тако фунтик, фунтик, фунтик, і ми при легко заробляється. Мої батьки приїхали сюди, працювали на двох роботах, трьох роботах. Мама працювала в нічні дні, зміни. Навіть я, коли був вчився, коли працював офіціантом, я також працював в офісі.

Speaker 2:

Тобто в мене було дві роботи і Це не є легко. Є дорого, орендувати дорого, жити дорого, робити речі по правилах дорого. але з часом, якщо є воля, є шлях. Олег, хочу сказати тобі дякую за твою розмову зі мною, дякую що дав свій час, приїхав прямо з Менчестер до моєї студії щоб зробити зі мною подкаст, розказати про сво свою життя в Британії, подорож в Британії, як ти став ну сказати, успіх. І ти за мене, молодий, знаєш. і ти добився те, що ти можливо не хотів, але ти питався ту людину постійно дай роботу, дай роботу, дай роботу.

Speaker 2:

І та людина тебе взяла на роботу за те що не тільки ти б буде на українському, я думаю я просто його замахав, знаєш, Так бо ти завжди старався, хотів, хотів, і ти добився Це, так само як дуже багато тут також українців, які перед тобою Зараз я теж таке роблю Тут у Британії, саме головне, це матиобританії дуже довгий час. Дякую тобі, мамі, дякую тобі родині також, що є такий Олег в них в сім'ї, який вони тебе підтримують. Я там вже далі не знаю, але знаю, що є такий Олег І ви знаєтеальній мережі веб-сайт, щоб люди могли до тебе дзвонитися.

Speaker 1:

Я дам свій імейл, я дам свій номер телефону. На WhatsApp мені можна писати. В мене є асистенти які мені допомагають. Вони напевно відпишуть і заблокують мітинг дуже симпл. Також, ми будемо починати більше на Ютубі відставляти речі. Хто зацікавлений в інвестиції може мені написати. Ми будемо робити такий open day. Це є коли я буду запрошувати людей. Переважно ми це робимо індивідуально з кожним інвестором, але я хочу зробити це більш глобально. Наприклад, 5-10 інвесторів зібралися, ми будемо показувати закінчені хати які здані в оренду, хати які проходять ремонт, хати які ми наприклад тільки інвестори або ми купили, як цей весь процес працює, номери, цифри, інвестиції, як це все ми робимо і як можна з нами інвестувати. І це можна приїхати. Це буде наприклад 5-6 годин в Манчестері по пару хатьох проїхатись і потім в кінці, наприклад піти на обід чи вечерю, сісти на будь-які питання.

Speaker 2:

Дякую, олег Мак. Сьогодні був 59 епізод з Олег Мак, який займається нерухомістю в Британії. Питання для вас про нерухомість і про інвестиції в нерухомісті Або ви знаєте що є українці які проживають тут які можуть вам допомогти з цими питаннями. Дякую тобі за інтерв'ю, знов 59. Саме останні слова які кажуть основні українці на подкасті. Як вам понравився це відео, полайкайте, поширюйте, залишайте ваші ком.

People on this episode